Наш адрес: Украина, г. Черкассы, пер. Айвазовского 21/1
Н'аш телефон: +38-(067)-3876874
+38-(0472)-631512
Полезные статьи
videopost videopost
04.11.15
Команда

Бейсбол запрошує Черкаських дітей

26.08.2013

Цього літа набиратимуть черкаських дітей до бейсбольної секції, яка відкриється восени. Бейсбол, незбагненний і, водночас, простий і цікавий олімпійський вид спорту, стає відтепер ще доступнішим усім черкасцям. Уже протягом двох років в обласному центрі діє обласна федерація бейсболу, грає команда «Іхтіс», а відтепер відкриється ще й спеціальна дитяча школа.

Приходити й навчатися правильно застосовувати свої біти зможе кожен житель міста. Адже тренування проходять у відкритому режимі й поки що безкоштовні для всіх.

А нещодавно, підтверджуючи й авансуючи розвиток черкаського бейсболу, до нашого міста завітав президент всесвітньої молодіжної федерації бейсболу

Джеф Сігал з Атланти(штат Джорджія, США) Його візит ознаменував початок масштабного розвитку бейсболу в Черкасах.

Нам пощастило поспілкуватися з Джефом, який побував у всіх куточках світу й бачив рівень розвитку бейсболу майже скрізь.

На запитання, чому вирішив завітати і Україну й, зокрема, до Черкас він відповів: «До Черкас мене запросив Олексій Позднєєв, голова черкаської обласної федерації бейсболу. Він має схожі з моїми принципи – допомагати дітям ставати на ноги. До того ж Олексій має чіткий план розвитку бейсболу у вашому місті. А до України я ставлюся з любов’ю, адже мій дідусь був українцем, тому приїздити на його Батьківщину для мене завжди бентежно».

Джеф Сігал устиг познайомитися з черкаськими бейсболістами й дати їм майстер-клас. Він відзначає чудові фізичні дані українських спортсменів і впевнений, що за умови належного тренування й виховання вони за кілька років досягнуть високого рівня.

Гість з Атланти вбачає перспективу розвитку дитячого, а згодом і дорослого бейсболу в розвинутій інфраструктурі. Це передбачає будівництво майданчиків, спортивний інвентар. Було б ідеально створити власну базу бейсболу, подібну до кіровоградської, а то й кращу. Тоді дітям буде легше призвичаюватися й розвиватися. До речі, зі свого боку Джеф Сігал надає черкаським бейсболістам деякий спортивний інвентар, який не так легко дістати, йдеться про якісний.

За прогнозами Джефа Сігала бейсбол в Україні отримає розвиток і стане на ноги років за десять. Але для цього потрібно залучати легіонерів для запозичення досвіду й відкривати дитячі бейсбольні школи в інших містах.

 І на завершення спілкування з президентом всесвітньої молодіжної федерації бейсболу ми дізналися «секрет успіху» кожного бейсболіста. «Мій дід родом з України, тому я пам’ятаю його пораду й передаю її черкаським дітям: щодня їжте борщ з хлібом і наполегливо займайтеся спортом», – радить завжди усміхнений Джеф Сігал.

Бейсбол – це найдемократичніша гра

У бейсбол, якому уже понад 150 років, можуть грати від підліткового віку й до вельми шанованого. Обмежень у фізичних даних – жодних. З 1986 року бейсбол став олімпійським видом спорту, тим-то є сенс розвивати його.

А починати займатися бейсболом найкраще у віці 9–12 років. «Після дев’яти років у людини більш-менш сформований організм і мислити вона починає серйозніше», – говорить голова Черкаської обласної федерації бейсболу, тренер Олексій Позднєєв. Але приходити грати можна й у старшому віці. Цікаво, що в одній команді можуть виступати батько й син. Цим, бейсбол і відрізняється від інших видів спорту.

Дещо про український бейсбол

Цьогоріч проходить XXI Чемпіонат України. Він поділяється на дві ліги по шість команд. Українська чоловіча збірна бере участь у першості Європи з 1993 року й тричі ставала чемпіоном. А дитяча команда України вперше стала чемпіоном Європи в «Літл лізі».

Найбільш розвинутий бейсбол у таких містах України, як Кіровоград, Донецьк, Київ, Іллічевськ, Чернівці, Рівне, Суми, а також у Криму. До речі, за даними останнього рейтингу кіровоградська команда посідає 32 місце з 54-х у Європі.

Бейсбол – перспективний вид спорту для українських спортсменів. У цю гру можуть грати майстри спорту й з інших видів.

Перспективи бейсболу в Черкасах

Черкаському професійному бейсболу 2 роки. Саме стільки часу діє обласна федерація. Але Черкаси знайомі з бейсболом ще з 1990-х років. Проте тоді це було просто захоплення. При обласній федерації є бейсбольна команда «Іхтіс», у якій грає 15–20 осіб. А в вересні на базі «ФОК» у Південно-Західному районі міста відкриється спеціальна школа, куди вже зараз можуть записуватися всі охочі.

Головною базою черкаського бейсболу стане спорткомплекс, який планують збудувати біля парку Перемоги. Тоді, черкаські уболівальники зможуть приходити хоч й узимку спостерігати за грою місцевих спортсменів. Проте це ще не скоро. А втім, Олексій Позднєєв переконаний, що «вже за рік-два, якщо бейсбол розвиватиметься такими темпами, як зараз, черкаська команда гратиме в чемпіонаті України». Але для цього потрібне постійне фінансування, інфраструктура й участь команди в турнірах.

Головне, що відкриття дитячої школи бейсболу розв’яже серйозну проблему про яку розповідає Олексій Позднєєв. «Улітку ми набирали в команду дітей, тренувалися. А з настанням зими – припиняли тренуватися. Навесні було надто важко зібрати тих самих спортсменів. Тепер зі спортивним залом нам буде простіше награвати постійний склад і підтримувати форму протягом року».

Дитячий бейсбол

У дитячому бейсболі турніри й чемпіонати найінтенсивніше проводяться взимку. Адже влітку організувати дітей важко. Чемпіонат Європи серед дітей теж проводиться взимку. Скажімо, у Польщі є зала розміром 65/65 м, де грають гумовим м’ячем. Зараз і в Кіровограді є спецшкола, де грають узимку.

У Черкасах теж проводитимуть зимові турніри… Якщо зроблять майданчик!

Інвентар бейсболіста

Для бейсболіста потрібно лише рукавицю (ловушку) (близько 200 грн.). М’ячі є в кожному спортивному магазині (10 грн.).Тому, якщо порівняти з футболом, де потрібно мати бутси, щитки, то виходить і не так дорого. Єдина проблема – якісний інвентар у Черкасах знайти важко. Але це швидко вирішується в команді, яка має зв’язки з іншими містами.

 Враження черкасців, які захоплюються бейсболом

Данило Сінєльніков, 18 років:

«Я вже півтора роки вчуся грати в бейсбол. А почалося все з того, що друзі мене запросили подивитися, як вони грають. Відтоді я зацікавився й з кожним днем мені все цікавіше грати. Для мене зараз бейсбол – це все. Раніше я грав у футбол, баскетбол, але це все надто популярні види спорту. А бейсбол для європейців тільки-но починає ставати популярним видом спорту. Що мені подобається у бейсболі, то це кидати м’яч. Мій кумир – команда «Кардіналс» (Сент Луіс)».

Женя Бузунар, 17 років:

«Майже два роки займаюся. До бейсболу я тренувався в стрільбі, маю четвертий розряд. Подобається у бейсболі розігрувати різні комбінації. У Черкасах є чимало спортсменів, які могли б позмагатися, скажімо, з кіровоградськими бейсболістами. Бейсбол гартує волю. Треба бути чоловіком і бути в команді».  

Черкаський обласний тижневик “Спорт&Здоровья”

Володимир Присяжнюк

 

Яндекс.Метрика